Megújul a Ferdinánd híd Szinyei Merse utcai lehajtója
Június 26-tól a Budapest Közút felújítja a VI. kerületi Ferdinánd híd Szinyei Merse utcai lehajtóját. A kivitelezés várhatóan június 30-ig tart, mely idő alatt a lehajtó le lesz zárva a forgalom előtt. A korlátozás nem érint közösségi közlekedési járatokat.
A munka folyamán a töredezett burkolatot lemarják, majd két réteg aszfalt kötő- és kopóréteg kerül megépítésre. A mart felület minőségétől függően lehetséges lokális pályaszerkezet-csere is. A szerelvényeket szintbe emelik és egy, a gyalogátkelőhely közepén elhelyezkedő víznyelő akna áthelyezésére is sor kerül. Az új burkolatra új burkolati jeleket festenek fel, a gyalogátkelőhelynél pedig mindkét irányból a látássérültek közlekedését segítő ún. taktilis burkolati jeleket helyeznek el. A felújítás 173 méter hosszon, 1740 négyzetméternyi felületen valósul meg, növelve az áthaladás biztonságát és kényelmét.
Legutóbbi bejegyzések
- Megújul az Óbudai K-híd – korszerűbb, biztonságosabb kapcsolat a Hajógyári-sziget felé
- Burkolatjavítás miatt forgalomkorlátozásra kell készülni a XVIII. kerületi Gyömrői úton június 1-jén és 4-én
- Július elsejétől változnak az éjszakai P+R tarifák és a margitszigeti északi parkoló várakozási díja
- Ismét teljes hosszában használható lesz az Újpesti vasúti híd gyalogos- és kerékpárútja
- Buszsáv segíti a közösségi közlekedést május 26-tól a Budafoki úton







Legutóbbi hozzászólások